آیین گرامیداشت روز دانشجو در مرکز آموزش علمی کاربردی شهرداری اهواز برگزار شد
آیین گرامیداشت روز دانشجو در مرکز آموزش علمی کاربردی شهرداری اهواز برگزار شد

آیین گرامیداشت روز دانشجو با حضور حضرت آیت الله حیدری نماینده مردم خوزستان در مجلس خبرگان رهبری، حجت الاسلام سپهر مشاور استاندار خوزستان در امور روحانیون، رئیس و اعضای شورای اسلامی شهر اهواز و دکتر موسوی مدیر حراست دانشگاه جامع علمی کاربردی استان خوزستان در مرکز آموزش علمی کاربردی شهرداری اهواز برگزار شد.

دکتر اسماعیل احمدی فر رئیس مرکز آموزش علمی کاربردی شهرداری اهواز در این آیین ضمن تبریک فرا رسیدن روز دانشجو گفت: ۱۶ آذر یاد آور خاطره شهادت سه دانشجوی استکبار ستیز است که با نثار خون پاک خود در محیط مقدس دانشگاه، غرور استکبار آمریکایی را شکسته و نقطه عطفی را در راه استقلال خواهی و ظلم ستیزی ملت ایران رقم زدند.

اسماعیل احمدی فر افزود: بی شک شانزدهم آذرماه ۱۳۳۲ نقطه عطفی در تاریخ فعالیت‌های سیاسی دانشجویان کشور علیه استبداد و آغازگر جریانی است که در آن دانشجویان ایستادگی و استکبار ستیزی را به جهانیان ثابت نمودند تا همیشه به عنوان پرچمدار بیداری و نماد آگاهی، در صحنه تاریخ جاودان بمانند.

وی ادامه داد: مرکز آموزش علمی کاربردی شهرداری اهواز سال با ۵ سال سابقه فعالیت و دارابودن حدود ۲۰۰۰ دانشجو با همت مضاعف مدرسان و کارکنان در حال انجام ماموریت های آموزشی، پژوهشی، ارتباط با صنعت، فعال نمودن مرکز نوآوری و شرکت های دانش بنیان و آگاهی بخشی به دانشجویان در خصوص کارآفرینی می باشد.

رئیس مرکز آموزش علمی کاربردی در ادامه گفت: رسالت محیط های دانشگاهی با آمدن تکنولوژی دستخوش دگرگونی هایی گردیده است که پرداختن به آموزش به صورت تخصصی، تربیت دانشجوی کار آفرین و قرار دادن تمامی امکانات سخت افزاری و نرم افزاری در جهت علم آموزی و ارتقا سطح آموزشی دانشگاه ها از مهمترین وظایف دانشگاه ها است.

حضرت آیت الله دکتر حیدری، نماینده مردم خوزستان در مجلس خبرگان رهبری از دیگر سخنرانان این آیین بود که  در سخنان کوتاهی تاکید کرد: ۱۶ آذر ۱۳۳۲ که از آن به عنوان روز دانشجو یاد می شود، آغازگر جنبش عظیم دانشجویی در کشوراست و همچنان  راه این شهدا در دانشگاه های ما ادامه دارد.

نماینده مردم خوزستان در مجلس خبرگان رهبری با بیان اینکه آرمان خواهی، عدالت خواهی، استکبار ستیزی و مطالبه گری از جمله رسالت های جنبش دانشجویی است، یادآور شد: دانشجو باید مطالبه‌گر باشد و این دیگران هستند که باید پاسخگو مطالبات دانشجویان باشند.

 آیت الله حیدری در انتها از تلاش های بی دریغ ریاست، کارکنان، مدرسان و دانشجویان مرکز آموزش علمی کاربردی شهرداری اهواز به جهت پیشرفت بسیار خوب این مرکز در چند سال اخیر و کسب عناوین و افتخارات متعدد و درخشان تقدیر و تشکر نمود.

رئیس شورای اسلامی کلانشهر اهواز دیگر سخنران این آیین بود و در سخنانی گفت: اندیشه استکبار ستیزی با خون شهدای ۱۶ آذر در ایران رقم خورد.

مهندس “سنواتی” افزود: ۱۶ آذر نماد استکبار ستیزی است که با شهادت سه دانشجو ایرانی در ۱۶ آذر ۱۳۳۲ در اعتراض به سفر معاون رییس جمهور آمریکا از درون دانشگاه در کشور جرقه زد.

رئیس شورای اسلامی کلانشهر اهواز ادامه داد: اولویت اصلی قشر دانشجو علم آموزی و فتح قله های علم و دانش در کشور و جهان است تا ضمن رقم زدن آینده درخشان برای کشور، ایران اسلامی را به یکی از کشورهای قدرتمند از لحاظ علمی تبدیل نماید.

سنواتی اظهار داشت: از عملکرد بسیار خوب مرکز علمی کاربردی شهرداری اهواز رضایت کامل دارم و شورای اسلامی شهر اهواز تمام تلاش خود را برای ارتقاء و بهبود کیفیت آموزشی و معیشتی دانشجویان به کار می بندد.

مهندس سنواتی در انتها بیان داشت: شورای شهر اهواز از تمامی پروژه ها، پایان نامه ها و مقالاتی که با موضوع شهر و مشکلات و مسائل شهری باشد حمایت خواهد نمود.

در این آیین که به همت معاونت فرهنگی و دانشجویی دانشگاه و با اجرا برنامه های متنوع فرهنگی اجرای نمایش طنز، موسیقی، برگزاری مسابقه، شعرخوانی دانشجویان برگزار گردید از دانشجویان برتر فرهنگی، هنری، ورزشی و آموزشی تقدیر بعمل آمد.

همچنین در این مراسم از خواهر شهید مدافع حرم “شهید محمود مراد اسکندری” و همسر شهید واقعه تروریستی رژه اهواز “شهید علی کمائی” تقدیر بعمل آمد.