استار آپ مهارتی طراحی و مدل لباس خوزستان با معرفی سه ایده برتر به کار خود پایان داد
استار آپ مهارتی طراحی و مدل لباس خوزستان با معرفی سه ایده برتر به کار خود پایان داد

رویداد استارآپ طراحی ومدل لباس در حوزه کودک ونوجوان اداره کل آموزش فنی وحرفه ای خوزستان با معرفی ایده های برتر به کار خود پایان داد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل آموزش فنی وحرفه ای خوزستان ؛ در این رویداد مهارتی تیم باران دوخت با عضویت ساجده، امیری‌ ،محبوبه موسایی وفریباچلداوی  تیم ملیکا باحضورکوثر فیض اله، حورا فیض اله و سارا شریف زاده  و  تیم ستاره طلایی متشکل ازرویا صالحی، امنه نواصری، معصومه بساک و اسما عرارترتیب مقام‌های اول تا سوم  را کسب کردند.
مدیرکل آموزش فنی حرفه ای خوزستان در آیین اختتامیه این استارت آپ با بیان اینکه هدف رویدادهای این‌چنینی علاوه فرهنگ‌سازی در حوزه کارآفرینی،  ترویج خوداشتغالی، شناسایی ایده‌ها و معرفی نفرات برتر برای سرمایه‌گذاری، توسعه و کمک به اشتغال بانوان عنوان کرد.

عبدالنبی سواعدی افزود: نخستین استارآپ طراحی ومدل لباس با حضور۲۴۰ شرکت کننده در قالب۶۰ تیم که از این مجموع۲۱ ایده پذیرفته وپس از دو روز رقابت با معرفی ۳ ایده برتربکار خود پایان داد.

سواعدی ادامه داد: استارآپ با حضور بانوان مهارت آموخته مناطق حاشیه و کمتر توسعه یافته مناطق ملاشیه، عین دو ، کوی علوی و سیاحی اهواز که در مرکز آموزش فنی وحرفه ای امام هادی (ع) اهواز  مهارت آموزی کردند توسط اداره کل آموزش فنی حرفه‌ای خوزستان و آموزشگاه های آزاد فنی حرفه ای برگزار شد.

وی با اشاره به اینکه مربی‌هایی که در کنار تیم‌ها برای هدایت، راهنمایی و پرورش ایده‌های خام ایده پردازان در این رویداد حضور داشتند از مربیان و مهارت آموختگان‌ فنی وحرفه ای بودند، اذعان کرد: علاوه بر حضور این مربیان، سرمایه‌گذاران و شرکت‌هایی که در این جشنواره حضور داشتند تا ایده ها به عمل ، تولید، تجاری سازی و کسب وکار سوق داده تا منجربه  اشتغال شود.

سواعدی تصریح کرد: توجه به اهمیت استارتاپ‌ها در توسعه اشتغال و کارآفرینی انتظار می رود که طراحان چالش‌ها و مشکلات جامعه را در نوآوری‌های خود مدنظر قرار دهند .

گفتنی است در این رویداد معصومه سیاهی خلف، زهرا غلامی،  فرزانه نقی زاده ،فاطمه شریف زاده بعنوان داور وظیفه قضاوت را برعهده داشتند ودر اختتامیه این جشنواره به ایده های برتر و تیم های اول تا سوم جوایز نفیسی اهداء شد.