شروع عملیات ضدعفونی و گند زدایی پایانه های شهر اهواز
شروع عملیات ضدعفونی و گند زدایی پایانه های شهر اهواز

مديرعامل سازمان پايانه‌هاي مسافربري شهرداري اهواز گفت: در راستاي مقابله با شيوع ويروس كرونا، عمليات گندزدايي سالن‌های انتظار مسافر و کلیه سطوح پایانه ها با شروع بکار مجدد فعالیت شرکت های مسافربری در دو نوبت در روز انجام می پذیرد.


حسین کیانی قلعه سردی اظهار کرد: شیوع بیماری کرونا در کشور تأثیر بسیار منفی بر روند کار فعالان حمل و نقل عمومی به خصوص شرکت های مسافربری برون شهری داشت و پایانه های مسافربری شهرداری اهواز به عنوان یکی از خطوط عملیاتی مقابله با شیوع این ویروس مدنظر مسئولان استان قرار گرفت.

وی افزود: در همان ابتدا ستاد مقابله با شیوع ویروس کرونا در سازمان تشکیل و با برنامه های مدون توانست تصمیمات اساسی در جهت کنترل و مهار آن در مجموعه تحت پوشش خود اتخاذ نماید.

ایشان افزودند: خرید دستگاه های ضدعفونی و گندزدایی برای چهار پایانه مسافربری، خرید ۱۵۰۰لیتر محلول ضدعفونی کننده سطوح و مکان‌های مختلف در پایانه‌ها، توزیع بیش از ۱۷۰۰ عدد ماسک و بیش از ۵۰۰ بسته انواع دستکش برای تمامی پرسنل شاغل در پایانه‌ها (اداری،حراست و خدماتی) وعملیات ضد عفونی تمام قسمت‌های پایانه‌ها توسط پرسنل خدمات در دو نوبت صبح و عصر در محل‌هایی از جمله سالن‌ها، سکوها، محوطه، سرویس‌های بهداشتی به صورت مداوم و همه روزه و نصب انواع بنرها و پوسترهای بهداشتی در تمامی پایانه‌های مسافربری از جمله اقدامات انجام شده برای مقابله با شیوع کرونا بوده است.

وی اظهار امیدواری کردند که شهروندان با رعایت فاصله گذاری اجتماعی در محیط های شهری و غیره در قطع زنجیره انتقال این ویروس منحوس همکاری نمایند.